Академія А

Головна сторінка > Корисне > Акробатика – це небезпечно?

Акробатика - це небезпечно?

тренер и дети

Часто батьки не ведуть дітей на акробатику, тому що помиляються. Вважають, що акробатика – небезпечний і екстремальний вид спорту.  Давайте розглянемо.

  1. Будь-який вид спорту пов’язаний з ризиком травматизму. Але подумайте, наскільки часто діти отримують побутові травми! Можна йти, пошкодити ногу та опинитися в гіпсі. Дитячі майданчики, батути – взагалі небезпечні. Однак ми не перестаємо туди ходити, бігати, стрибати, грати на майданчиках, просто ми стаємо більш уважними.
  2. Всі елементи в акробатиці розвиваються поетапно. Спочатку йде загальна фізична підготовка. Потім дитина опановує підготовчі вправи. В лише потім, з підтримкою тренера виконуються складні елементи. Тому ризик травматизму значно знижується.
  3. Акробатика добре тренує вестибулярний апарат, що дозволяє людині добре орієнтуватися у просторі та відчувати своє тіло. Дитина стає спритною. Це відмінний навик для життя.
  4. Особлива увага приділяється розтяжці, що робить м’язи м’якими, а суглоби більш рухливими. Людина з гарною розтяжкою менше схильна до травм.
  5. Акробатика чудово розвиває координацію. У дітей поступово розвивається вміння правильно падати, групуватися, не підставляти своє тіло під удар.
  6. Акробати – універсальні люди. Виконуючи складні координаційні вправи, акробат повинен швидко та чітко оцінювати ситуацію та приймати оптимальні рішення. Тому в екстремальних ситуаціях вони вміють бути зібраними й прийняти правильне рішення.
  7. В акробатиці приділяється увага технічності, правильному виконанню елементів – це вважається запорукою здоров’я та тривалої спортивної кар’єри.
  8. Акробатика може бути небезпечною тільки, якщо говорити про професійний спорт і великі навантаження. Втім, це складнощі будь-якого виду професійного спорту, особливо, якщо мова йде про активну діяльність акробата протягом десятиліть, коли просто йде зношування організму. Ну а заняття акробатикою для дітей – це зовсім інше.

Тому, батьки, вирішуйте! Чи бажаєте ви бачити свою дитину красивою, фізично розвиненою, сильною, спритною та сміливою?